Szuper áras Prologic ágy INGYEN kiszállítssal Részletek »

A haljelölésekről: Ráckevei-Dunaág

2014.11.05. forrás: rdhsz

A Szövetség 2003 óta rendszeresen végez haljelölést. A jelöléssel nagyon sok és fontos információ jut birtokukba. Régi probléma a horgászok körében a haltelepítési helyek meghatározása. Sokan közülük értelmetlen és alaptalan hipotéziseket kreálnak. Nagyon jó példák erre: Csepelen a kompnál és a másik oldalon néhány száz méterrel arrébb is kell telepíteni az igazságos elosztás miatt. Kérdés: nem tud a hal elúszni? Vagy pl. Ráckeve térségében azt mondják, nem úszik át a hal a híd alatt (Ráckevei).

Szezonindító akciókhirdetés

Mindezek állnak a szükségszerű haljelölések hátterében. Másrészt szakmailag is fontos ehhez hasonló felmérést végezni a vízterületen. A jól kivitelezett haljelölés nem csak a halak mozgásáról, hanem azok növekedéséről is információt nyújt.

A jelöléseket főleg az őszi makádi lehalászat idején végezik. Az élénk színű, hengeres, sorszámmal ellátott jelet a hátúszó alá helyezik. Főleg kisebb méretű, kétnyaras pontyot jelölnek, ugyanis azt még az első ősszel, amikor már horogra is akad, nem lehet megtartani. A következő évben pedig várhatóan máshol kerül elő és a testsúlya is nagyobb. Mindezek mellet fontos megjegyezni, hogy csak kérhetik a horgászokat arra, hogy ne csak a méreten aluli halat engedjék vissza a jellel együtt. A méretes jelölt halat a horgásznak jogában áll megtartani, de amennyiben visszaengedi még egy információval szolgálhat, ha később ismételten kifogják!

Az eddigi eredmények alapján kijelenthető hogy a telepített hal a telepítési helyétől távolabb kerül kifogásra, sőt ez a gyakoribb, ha nem túl rövid időn belül fogják vissza. Nem ritka hogy a halat 20-30 km-rel arrébb fogják ki. Az is nagyon jónak mondható, a visszafogási eredmények alapján, hogy ha később (1-2 év) kerül kifogásra a hal az gyakorlatilag a tógazdaságban várható növekedést produkálta.

Ingyenes szállításhirdetés


Horgászhírek

Még több horgászhír »