Beállított szűrők: × márka: Quantum × márka: Ryobi × márka: Delphin × szűrők törlése
Amennyiben alábbiakban felsorolt hibalehetőségek elkerülése ellenére meghibásodik a vásárolt horgászorsó, úgy az visszaküldésre kerül szerviz partnerünkhöz, ahol megvizsgálják a... Használati útmutató letöltése»
A harcsázó orsók legfontosabb tulajdonsága, hogy jól bírják a legnagyobb terhelést is. A harcsa hazánk legnagyobbra növő, ezáltal legerősebb ragadozója, így harcsázó orsónknak bírnia kell a legnagyobb igénybevételt is. Felszerelésünknek mindenkor alkalmasnak kell lennie egy kapitális harcsa kifárasztására is, hiszen sosem tudhatjuk, hogy egy néhány kilós kölyökharcsa vagy egy igazi óriásharcsa kapja el a következő pillanatban a csalinkat. Ez a mi felelősségünk, hiszen egy gondatlanul összeválogatott vagy nem megfelelő minőségű felszerelés miatt meglépett harcsa halálát is okozhatjuk - gondoljunk csak egy torokra vett, több hármashoroggal felszerelt műcsalira, amivel megtép a harcsa, majd kínok közepette pusztul el. Ezért is fontos, hogy minden harcsázó felszerelésünk a lehető legnagyobb strapabírású legyen. Egy nagy harcsa fárasztása során gyorsan mag fogja mutatni magát felszerelésünk gyenge pontja!
Harcsázó orsó választásakor alapkövetelmény a strapabíró, fém orsóház, a fém dob (a műanyag/grafit dobot a fárasztáskor fellépő nagy erőhatás következtében a vastag fonott zsinór össze tudja roppantani) és a nagy, jellemzően 10 kg feletti, de akár 20 kilós fékerő.
Röviden: nagyot és erőset! A harcsázó orsók fő tulajdonsága, hogy jól bírják a legnagyobb igénybevételt, hiszen bármikor beugorhat egy száz kiló feletti óriás. Ehhez szükséges az, hogy az orsó kritikus alkatrészei (orsóház, hajtókar, dob) fémből legyenek és fontos, hogy megfelelően nagy legyen az orsónk kapacitása, hogy kellő mennyiségű vastag fonott zsinórral tudjuk feltölteni.
Kuttyogtató harcsázáshoz kevésbé fontos, hogy nagy legyen az orsó tárolókapacitása, hiszen a kuttyogatás többnyire csónakból történik, fárasztás közben könnyebben tudsz menni a hal után. Fontos azonban, hogy az orsó kiváló minőségű legyen, fém alkatrészekkel (orsóház, hajtókar, dob) és nagy fékerővel rendelkezzen. Jók lehetnek a peremfutó orsók ugyanúgy, mint a multiplikátoros orsók. Van néhány horgász, akik régi tárolóorsóval kuttyogtatnak, de mi ezt nem ajánljuk - már csak egy esetleges szakítás, így a halak védelme érdekében sem.
Nem elég vastag, nagy szakítószilárdságú fonott zsinórral feltöltened a harcsázó orsód, fontos az is, hogy ki tudd használni ezt a szakítószilárdságot. Emiatt fontos, hogy nagy, legalább 10 kg fékerejű orsót vásárolj, hogy meg tudd állítani a legnagyobb harcsákat is, mielőtt bemennek az akadóba.
Egyre népszerűbb a csónakból történő emelgetés, azaz a vertikális pergetés harcsára. Ezt végezhetjük peremfutó orsóval ugyanúgy, mint multiplikátoros orsóval, dobni nem kell, csak leereszteni a csalit. Fontos itt is a megbízható, fém alkatrészekből (fém orsóház, fém hajtókar, fém dob) épített harcsázó orsó és a nagy, legalább 10 kilós fékerő.