3 tévhit a Nanofil zsinórokról
Sokan kipróbálták, és még több halat fogtak vele. Sokan kipróbálták, és csalódtak benne. Összeszedtük a három leginkább félreértett dolgot a Nanofil zsinórokról.
A nanofil félig fonott, félig monofil zsinór
Nem. A nanofilban semmiféle fonás nincsen. A nanofil zsinórban sok száz nanoméretű Dyneema szál fut párhuzamosan egymás mellett. Ezeket a párhuzamos, nyúlásmentes szálakat veszi körbe egy monofilhoz hasonló külső bevonat, ami könnyebb kezelhetőséget, nagy dobástávolságot biztosít.
A nanofil zsinórt pergetéshez gyártották
Nem. Békéshalas horgászatban éppúgy hasznát vehetjük, mint pergetésben, de csakis olyan - főleg úszós - módszereknél, ahol a zsinór nincs kitéve kopásnak, sérülésveszélynek. Rakósbotos vagy spiccbotos horgászatnál, esetleg bolognai módszernél kiválthatjuk vele a monofil zsinórt, hiszen a szakítószilárdsága körülbelül háromszorosa egy átlagos (monofil) damilénak.
A nanofillal több halat lehet fogni
Nem feltétlenül. Ezt a zsinórt csakis az ügyesebb horgászoknak ajánljuk. A nanofil zsinórok előnyeit csak bizonyos helyzetekben (nyílt, akadómentes vízen) és csak tapasztalt horgászok tudják halfogásra váltani. Ha kevésbé tapasztalt horgász vagy, akkor elkerülhetsz néhány bosszúságot, ha egyelőre inkább a hagyományos fonott zsinóroknál maradsz.
Hozzászólások