Horgász akciók 920

A 3 leggyakoribb kérdés, amit feltettetek nekünk 2014-ben a gumihalakról

Szerkesztőségünkbe naponta érkeznek be érdekesnél érdekesebb kérdések (és néha ordas baromságok is :) ) horgászmódszerekről, halakról, vizekről. Most összeszedtük a három leggyakoribbat, amit a gumihalakkal kapcsolatban kérdeztetek idén.

1. Hogyan és mekkora jigfejre tűzzük fel?

A jigfejeknél (kissé helytelenül, de twisterfejnek is mondják) két paramétert kell figyelembe vennünk: az ólomfej súlyát és a horog méretét.

A súlyt mindig az adott vízviszonyokhoz kell igazítanunk. Be kell lőni, hogy ahol horgászunk, ott a vízmélység és a víznyomás (sodrás) mellett kényelmesen meg tudjuk horgászni vele a feneket. Az sem jó, ha vízközt húzzuk, de az sem jó, ha felszántjuk vele a feneket. Az ideális, ha épphogy le tudjuk tenni a fenékre, és onnan egy-egy kisebb botemeléssel fel tudjuk libbenteni.

Ami a horog méretét illeti, itt is az arany középútra törekedjünk: ha túl kicsi a horog, akkor nem fog rendesen akadni, ha pedig túl nagy, akkor akadályozza a gumihalunkat a mozgásban.

 

2. Mekkora gumihallal horgásszunk süllőre?

Süllőre általában a 8-10 centis plasztikok megfelelők, ha a pályán akad süllő, akkor az esetek 90%-ában erre rámar. Ha nincs kapás, de úgy érezzük, hogy van hal a pályán, akkor érdemes pár (5-10) dobást intézni kisebb és ugyanennyit nagyobb (akár brutálisan nagy, 20 centis) gumikkal is.

3. Hogyan kell vezetni a gumihalat télen, süllőre?

Hideg vízben a süllő ritkán emelkedik el a fenéktől. Sokszor akkor sem mozdul, ha fél méterrel a feje fölött húzkodjuk a csalit. Ebben az időszakban próbáljuk úgy vezetni a gumit, hogy a fenéktől csak minimális távolságra távolodjon el. Bedobáskor várjuk meg, míg a csali eléri a feneket (a botspiccen finom koppanást és megkönnyebbülést érezni ilyenkor), majd nagyon finom, rövid emelésekkel (vagy még jobb, ha csak orsótekeréssel), méteres behúzásokkal mozgassuk a csalit és mindig hagyjuk egy pillanatnyit leülni a fenékre.

Meleg téli napokon előfordul, hogy a süllő is elhagyja a fenékzónát, ilyenkor legyünk résen: sokszor a süllyedő csalinak is odaver. Ilyenkor érdemes könnyebb fejjel vízközt is keresgélni, vagy váltani wobblerekre.

Hozzászólások

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned.
Ha még nem regisztráltál, itt regisztrálhatsz.

Beléphetsz fikanickkel is, így nem tároljuk az adataidat és név nélkül kommentelhetsz.

Mindezt megspórolhatod, ha a Facebook segítségével lépsz be:
Belépés facebook-kal
 

Szezonindító akciók
hirdetés
Ezek megvoltak?bezár
Tovább a Fishing Time-ra »
Kiárusítás

hirdetés